"/> Články :: Tarsago Slovensko

Články

Editorial 11/2014

30. 10. 2014
O menšině

Když reportérka Lisa Fittermanová navštívila letos východoslovenské Šarišské Michaľany, šokovaně prohlásila: „Nikdy bych nevěřila, že uvnitř EU může existovat apartheid.“

Editorial 09/2014

01. 9. 2014
Letní čtení

Milí čtenáři, stará konzervativní zásada říká, že žena a dýmka se nepůjčují. Záměrně zdůrazňuji stará, protože není příliš lichotivá k ženám, když je staví naroveň hmotnému majetku, a navíc připisuje vlastnictví stejnou svátost jako církev manželství. Jenže zejména mladší generace Evropanů už tyto patriarchální hodnoty neuznává. Jsou totiž beznadějně konzumní. Moderním trendem je dnes ekologická snaha nahrazovat vlastnictví věcí jejich sdílením.

Editorial 08/2014

02. 6. 2014
Letní čtení

Milí čtenáři, je srpen a léto v plném proudu. Je jedno, zda v horkých letních dnech odpočíváme u moře, na zahrádce nebo jen na dece v parku. Vždy k tomu nakonec potřebujeme to, čemu se říká letní čtení. Optimálně by mělo mít malý knižní formát, aby se dalo snadno nosit s sebou, a obsahovat spoustu zábavy. Myslím, že srpnové číslo Reader’s Digestu právě tyto požadavky dokonale splňuje.

Editorial 05/2014

02. 5. 2014
V novém kabátě

Čas od času se všichni rádi oblékneme do nového kabátu a platí to i pro časopisy. Jistě, žene nás touha být šik a držet krok s módou, ale také občas cítíme, že nám prospěje nový styl. V novém si hned připadáme plni elánu...

Editorial 01/2013

02. 10. 2012
Milí čtenáři,

napsal mi kamarád-světák, čerstvě odstěhovaný za prací do Washingtonu, že ho tu jedna věc zaskočila: při večerním návratu autobusem mu prý šofér vždy popřeje před vystoupením hezký večer a přidá fórek k pousmání.